Młodzi w IT – prelekcje dla szkół średnich

Młodzi w IT Było trochę tutaj cicho, co nie znaczy, że siedzieliśmy bezczynnie (aktualności na bieżąco pojawiają się na naszym fanpage’u).

Pod koniec listopada rozpoczęliśmy cykl wykładów „Młodzi w IT” w szkołach średnich z Małopolski, podczas których opowiadaliśmy dlaczego warto pracować w branży IT.

Pierwsze 2 spotkania odbyły się w III LO w Tarnowie, gdzie blisko 300 osób słuchało naszych prelekcji.

Ostatnie dni listopada upłynęły nam na 4 spotkaniach z uczniami ZSE w Krakowie. Tutaj z kolei naszym wykładom przysłuchiwało się prawie 400 przyszłych techników informatyków.

Nasze tegoroczne spotkania pod hasłem „Młodzi w IT” zakończyliśmy dwoma wykładami w Oświęcimiu, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych nr 2. Tym razem słuchało nas ponad 170 uczniów klas i profilu Informatyka i Grafika. Młodzi w IT

Naszym celem nadrzędnym, było pokazanie młodych ludziom, że branża informatyczna jest obecnie tak pojemna, że każdy niemal każdy może znaleźć tam ciekawą opcję rozwoju. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie czego oczekują pracodawcy, jakich pracowników poszukują. Istotną dla wielu uczniów było otrzymanie odpowiedzi czy warto iść na studia, skoro wszędzie słyszą i czytają, że dyplom magistra czy inżyniera to tylko „papierek” i nie gwarantuje dobrej pracy. Na koniec opowiadaliśmy o mediach społecznościowych – czy rzeczywiście pracodawcy zwracają uwagę na to co młodzi ludzie publikują w internecie i czy ma to wpływ na zatrudnienie bądź nie. Uczniowie otrzymali też kilka porad, jak panować nad swoim wizerunkiem w internecie.

W przyszłym roku planujemy kolejne spotkania tego typu!

Młodzi w ITMłodzi w IT Młodzi w ITMłodzi w ITMłodzi w IT