O fundacji

O fundacji

Pomysł stworzenia Fundacji pojawił się pod koniec roku 2012, kiedy to robiąc ogólne podsumowania zastanawialiśmy się dlaczego tak niewielki procent studentów uczelni technicznych (kierunków informatycznych) uczestniczy w konferencjach czy dodatkowych szkoleniach branżowych.

 

Czy wszyscy tak optymistycznie patrzą w przyszłość zawodową po przeczytaniu kolejnych doniesień o tym jak bardzo poszukiwani są informatycy? Czy może są tak pochłonięci zajęciami na uczelniach, że nie mają czasu i/lub siły na dodatkowe zajęcia? A może po prostu są leniwi?

 

Odpowiedź pomogli nam znaleźć zaprzyjaźnieni z naszą firmą studenci, którzy odbywali praktyki studenckie w Infolet.

Problem okazał się bardziej przyziemny – dobre warsztaty, szkolenia czy konferencje są po prostu zbyt drogie i niewielu studentów na nie stać. Wtedy zdecydowaliśmy się założyć fundację, która będzie wspierać finansowo osoby, które chcą się rozwijać i uczyć, a którym zwyczajnie brakuje na to pieniędzy.

 

Najważniejszym celem statutowym Fundacji Infolet – Młodzi w IT,  jest pomoc finansowa poprzez stypendia, naukowe i socjalne, studentom kierunków szeroko rozumianego IT.

Dodatkowo skupiamy się na organizowaniu, finansowaniu i wspieraniu: staży w firmach IT, kursów, szkoleń, programów edukacyjnych, konkursów naukowych i technicznych z nagrodami finansowymi na rzecz uczestników konkursów.

Kolejnym krokiem Fundacji ma być udzielanie pożyczek dla studentów szkół wyższych z kierunków IT na założenie i rozwój przez nich działalności gospodarczej w branży IT.

Chcemy wspierać ludzi, dla których IT to pasja i pomysł na rozwój zawodowy. Ludzi, którzy o swojej przyszłości zawodowej myślą już w trakcie studiów i już wtedy chcą zdobywać doświadczenie i wiedzę z różnych źródeł.

 

Kilka faktów o Fundacji

Do lipca 2016 roku zorganizowaliśmy 20 wydarzeń, w tym szkolenia, konkursy, prelekcje, patronaty.

Przyznaliśmy i wypłaciliśmy 5 rocznych stypendiów dla studentów i absolwentów kierunków informatycznych, o łącznej wartości 19000 PLN.

Jesteśmy na Facebooku oraz na Twitterze gdzie dzielimy się najciekawszymi informacjami/linkami z branży IT.

 

Jesteś studentem/studentką i chciałbyś/chciałabyś skorzystać z naszej pomocy? Zobacz tutaj

 

Reprezentujesz firmę i chciałbyś wesprzeć naszą Fundację i studentów fundując stypendium?

Zobacz jak możesz pomóc tutaj

 

Partnerzy

Dołącz do grona życzliwych
firm wspierających naszą fundację

Kontakt