Zostań Sponsorem

Zostań Sponsorem

1. Ufunduj stypendium

Koszt 1 stypendium rocznego (ze względów podatkowych) to kwota 3800 zł.

Stypendium jest wypłacane przez 9 miesięcy (od października do czerwca) w kwocie o wysokości 420 zł.

 

Na cele dobroczynne można przekazać do 10% przychodów firmy, a kwota ta będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów.

 

2. Pomóż zorganizować szkolenia/ warsztaty – merytorycznie i/lub finansowo

Oprócz wsparcia finansowego, do celów statutowych Fundacji należy kształcenie przede wszystkim z zakresu informatyki i programowania.

Jeżeli mają Państwo pomysł na szkolenie, ale brakuje czasu/miejsca/zasobów aby je zorganizować, chętnie wykorzystamy nasze umiejętności i doświadczenie aby pomóc w realizacji takiego przedsięwzięcia.

 

3. Zorganizuj praktyki i/lub staże

Dla studentów najlepszym sposobem na zdobycie wartościowej wiedzy jest udział w realnych projektach, podczas których mogą zdobyć praktyczne doświadczenie.

 

Jednak bardzo często narzekają, że podczas praktyk parzą przysłowiową kawę i niewiele wynoszą po miesiącu takiej pracy. Z drugiej strony pracodawcy narzekają, że studenci przychodzą na praktyki zupełnie do tego nie przygotowani i nadający się jedynie do przysłowiowego kserowania.

 

Jako Fundacja mamy kontakt z najlepszymi studentami IT. Jeżeli Państwa firma poszukuje najlepszych praktykantów/ stażystów możemy pomóc w ich rekrutacji, przygotowaniu ich do zadań i pracy przy projektach. Chętnie podzielimy się doświadczeniem i pomożemy w organizacji takich praktyk dla Państwa.

 

Jesteśmy otwarci także na inne formy współpracy.

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Wpływ na rozwój branży IT

Według różnych analiz w Polsce i na świecie ciągle rośnie zapotrzebowanie na specjalistów IT.

Zostań sponsorem i wspieraj młodych ludzi, finansowo (poprzez stypendia) jak również poprzez szkolenia/warsztaty z tematów, której często nie są w stanie uzyskać na uczelniach.

Dzięki szkoleniom, które przeprowadzają specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem, studenci są lepiej przygotowani do pracy. Dzięki stypendiom, mają większe możliwości na udział w specjalistycznych konferencjach czy po prostu spokojnie zająć się zdobywaniem wiedzy.

 

Budowanie i umacnianie wizerunku firmy odpowiedzialnej społecznie

Działania CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu) są w Polsce coraz popularniejsze. Wpływają na wzmocnienie wizerunku firmy również jakoś pożądanego pracodawcy. Pracownicy wolą pracować w firmach społecznie zaangażowanych. Możliwość pochwalenia się takimi działaniami wśród potencjalnych pracowników, jest istotne zwłaszcza w branży IT, gdzie to kandydat wybiera pracodawcę.

Współpraca z naszą Fundacją może być elementem w strategii budowania czy też umacniania wizerunku jako firmy odpowiedzialnej społecznie.

 

Dlaczego jeszcze warto zostać Przyjacielem Fundacji?

Ofiarodawcom, którzy ufundują stypendium i tym samym wesprą naszą Fundację, oferujemy:

  •  umieszczenie na stronie głównej Fundacji jak i w zakładce „Wspierają nas” logotypu wraz z opisem firmy, na okres 1 roku (czas trwania stypendium),
  • linki do strony firmowej, zakładki Kariera, podawany w informacjach zamieszczanych na różnych kanałach komunikacji ze studentami,
  • informacje w materiałach promocyjnych i reklamowych wykorzystywanych do promocji i kontaktów ze studentami (konferencje, targi pracy, plakaty, ulotki, social media),
  • informacje o sponsorach w kanałach social media Fundacji: Twitter oraz Facebook.

 

Satysfakcję ze wsparcia w rozwoju zdolnej młodzieży, w niezwykle przyszłościowej i intensywnie rozwijającej się branży otrzymują Państwo gratis.

 

Pozostałe korzyści:

  • pozytywny wpływ na rozwój branży IT i rozwój przyszłych specjalistów,
  • wzmocnienie wizerunku firmy i przyczynienie się do jej kolejnych sukcesów,
  • promocja i rozgłos medialny firmy,
  • wzrost znajomości i marki usług firmy,
  • zwiększenie lojalności konsumentów i interesariuszy,
  • pozyskanie i utrzymanie najlepszych pracowników w firmie.

 

Więcej informacji na temat współpracy sponsorskiej można znaleźć w prezentacji tutaj:

Fundacja Infolet – Młodzi w IT

 

Firmy, ale także osoby prywatne, zainteresowane ufundowaniem stypendium jak również innymi formami współpracy prosimy o kontakt:

e-mail: kontakt@mlodziwit.org

tel: 12 385 40 00

Partnerzy

Dołącz do grona życzliwych
firm wspierających naszą fundację

Kontakt